o pracowni

Przy jednej z niepozornych uliczek w Śródmieściu Gliwic – przy ul.  Lompy 4, w niezbyt atrakcyjnej bramie, mieści się kolorowe miejsce, w którym to dzieją się kolorowe rzeczy…

Mam na myśli moją pracownię, mój drugi dom. Miejsce pełne pasji i twórczych pomysłów. Pracownia plastyczna Studio ACM, taki właśnie szyldzik widnieje nad dwiema niedużymi witrynami okiennymi, w których co jakiś czas pojawiają się nowe ceramiczne wytwory uczestników zajęć plastycznych u Pani Agnieszki. Dzieła wzbudzają radość, a czasem i zachwyt przechadzających się tą ulicą pieszych. Miłe dla uszu okrzyki czy westchnienia słychać w godzinach przedpołudniowych, kiedy pracownia żyje swoim cichym, porannym życiem. Pani Agnieszka krząta się wtedy i dłubiąc od czasu do czasu w glinie, a czasem malując lub tkając, przygotowuje pomysły na kolejne spotkania z najmłodszymi.

Pracownia ożywia się od południa, kiedy na zajęcia przychodzą dzieci i młodzież. Nie słychać już wtedy okrzyków z zewnątrz, a radosne, pełne zapału szczebiotanie dzieci, które zasypują nowymi, artystycznymi pomysłami Panią Agnieszkę. Pracownia z powrotem pustoszeje w godzinach wieczornych, kiedy wspólnie sprzątamy swoje stanowiska. Dzieci udają się do domów, a Pani Agnieszka, zwana również „Panią od garnków”, do domu.